Email

tomas.jira@roveofen.com

Telefon

777 333 461

Najdete nás na adrese

Hrusice 197
Senohraby 251 66
Praha – Východ

Ucelená stavebnice

Systém RoVe představuje komplexní řešení pro výstavbu akumulačních kamen.

Masivní keramický tahový systém

Běžně stavíme několikametrové tahové systémy o akumulační váze stovek kilogramů. To zaručuje vysokou akumulaci tepla a maximalizuje využití energie ze spalin. Doba akumulace je přímo úměrná hmotnosti systému a je navrhována v rozmezí 6 – 24 hodin. Rozložením předávání spáleného tepla po delší dobu se stávají kamna vhodnými i pro dřevostavby a nízkoenergetické domy.

Bezroštové keramické biotopeniště

Díky bezroštovému spalování, předehřátému vzduchu a izolaci stropu topeniště jsou dosahovány vysoké teploty, což zaručuje vysokou účinnost spalování a tím pádem malé množství zbytkového popela.

Rychlá stavba z prefabrikovaných dílů

Prefabrikace přináší minimalizování operací na místě u zákazníka. Většina dílů je na zakázku připravená a předem nasucho sestavená ve výrobě.

Maximální využití energie

Masivní keramický tahový systém zajišťuje maximální využití energie ze spalin. Nevyužitá energie odcházející do komína je velmi nízká.

Variabilita systému

Systém umožňuje realizovat velké množství možných sestav dle přání zákazníka. Běžně lze vytápět více místností z jednoho topidla pomocí hypokaustních rozvodů. Dále můžeme systém rozošířit o modulární teplovodní výměník pro rozvod tepla ústředním topením a ohřev užitkové vody. Vhodným doplňkem pro efektivní využívání kamen je elektronická regulace hoření, která řídí přívod vzduchu do topeniště a upozorní na vhodnou dobu přikládání.

Jednoduchý provoz

Kamna nevyžadují soustavné přikládání a udržování ohně. Běžný způsob topení předpokládá jeden, dva či tři zátopy během dne.